The United States of America Wushu Kungfu Federation

Results for 2016 USAWKF National Junior Wushu (Taolu) Team Trials

Tournament Dates: July 9, 2016 to July 10, 2016
Location: Independence High School, Gymnasium, 701 N. Jackson Avenue San Jose, CA 95133
Website: http://www.gowushu.com

Medal Count

Gold0
Silver0
Bronze0

Athletes

Click an athlete's name to see only their results
Jaden Agin Audrey L An Annette Au
Daniel Costin Guan Baboescu Sophia Bartlemay Lucy Brookover
Alex Cao Devon Chang Madeleine Chang
Andrew Chen Andy Chen Emma Chen
Evelyn Chen Brandon Cheng Kevin Cheng
Arabella Chiang Michelle Chiang Nathan Chou
Elena Chow Dominic Chow Justin Chow
Nicolas Chung Ethan Dancho Aritro Dasgupta
Lucas Dong Quan Duong Adrian Frank
Nina Frias Miguel Geronimo Sealaan Gitterman
Christian Thomas Gonzales Euann Gu Helen Gu
Jocelyn Gu Emily Ha Connor Haas
Kallia Halls Ziyue He Jean Hoang
Dean Hsieh Michelle Hsiung Daniel Hu
John Hu Justin Hu Katherine Hu
Rachelle Hu Alan Huang Brandon Huang
Hannah Huang Ronald Huang Mina Hughes
Audrey Huie Michael Jarnagin Kevin Kang Jiang
Ryan Jiang Skyler Johnson Kate Johnston
Kylie Aiguo Jones Geoffrey Kam Howard Kam
Elijah Knowles Tristan Kooc Nikko Kubota
Max Kuo Kaika Kusuma Koon Kit Tyson Lam
Koon Tung Kay Lam Mia Law Alize Lee
Jia Chen Lee Lucy Lee Nicholas Lee
Nikko Lee Priscilla Lee Tiffany Lee
Eric Li Joanne Li Lianhao Li
Nicholas Li Samuel Li Serena Li
Zane Li Evan Liang Kenny Liang
Trinity Liang Alexander Lim Ian Lim
Wallace Lim Samantha Lin Daniel Linh
Jonathan Linh Kevin Liu Alyssa Lo
Andrew Look Eddie Lou Catherine Luo
Claire Ma Max Ma Diana McCaskill
Ehlaina McCaskill Ellianna McMoore Sheena Meng
Isabella Miller Ayden Nguyen Kael Nguyen
Khai Tuong Nguyen Khang Tuong Nguyen Aline Nguyen-Trang
Timothy Nguyen-Trang Alex Ni Ethan Niu
Jade Niu Ashley Oshiba Lisa Oshiba
Song Tian Ou Dante Paulhus Kynjamin Phengsimma
Deepica Premaratne Tasha Pressler Anthony Reznik
Jake Rommel Maya Rorke Annie Shen
Chloe Shiue Mia Shiue Kaylie Shook
Jeffrey Song Alexander Stuehling David Stuehling
Ian Stuehling Felix Su Jasmine Syu
Talia Tam Tobia Tam Benjamin Tang
Naoki Tang Clark Tao Mia Tian
Erica Tjandrasuwita Jared Tjiong Benjamin N. Tran
Brayden Tran Ashley Tsai Brian Peng-Tao Tu
Kevin Peng-Tao Tu Lyubomir Tzankov Michail Tzankov
Alvin Wang Angela Wang Annie Wang
Cathy Wang Cindy Wang Heidi Wang
Joseph Wang Samuel Wang Eli Wassenaar
Brandon Wong Ian Wong Jacqueline May-Ning Wong
Jason Wong Lukas Vincent Wong Brad Wu
Kevin Wu Andrew Xi Charlotte Xu
Evan Xu Shawn Xu Rachel Yang
Elise Yeung Noah Yeung Jessica Yin
Alexander Yu Ava Yu Eden Yuen
Phoebe Yung Faith Zhang Henderson Zhang
Joe Chuyu Zhang Leland Zhang Zoe Zhang
Charley Zhao Jason Zheng Vincent Zhong
William Zhu Andy Zou Jason Zou
Search for a specific division:

Boys Group A 3rd Set Changquan

Place Competitor Score Prize
1 Dominic Chow 9.28
2 Khang Tuong Nguyen 9.15
3 Jason Zou 9.09
4 Andy Zou 8.88
5 Leland Zhang 8.87
6 Brian Peng-Tao Tu 8.84
7 Wallace Lim 8.63
8 Jared Tjiong 8.6
9 Charley Zhao 8.45
10 Kevin Cheng 8.33
11 Alexander Lim 8.28
12 Brandon Cheng 7.96
13 Christian Thomas Gonzales 7.95
14 Adrian Frank 7.73
15 Ian Wong 7.2

Boys Group A 3rd Set Daoshu

Place Competitor Score Prize
1 Jason Zou 9.09
2 Brian Peng-Tao Tu 8.98
3 Jared Tjiong 8.85
4 Dominic Chow 8.73
5 Khang Tuong Nguyen 8.48
6 Andy Zou 8.45
7 Christian Thomas Gonzales 8.4
8 Leland Zhang 8.14
9 Alexander Lim 7.65
10 Kevin Cheng 7.51
11 Adrian Frank 7.47
12 Charley Zhao 7.34
13 Andrew Look 7.23

Boys Group A 3rd Set Gunshu

Place Competitor Score Prize
1 Dominic Chow 9.09
2 Brian Peng-Tao Tu 8.98
3 Khang Tuong Nguyen 8.93
4 Jason Zou 8.89
5 Jared Tjiong 8.65
6 Leland Zhang 8.52
7 Christian Thomas Gonzales 8.23
8 Charley Zhao 7.45
9 Kevin Cheng 6.85

Boys Group A 3rd Set Jianshu

Place Competitor Score Prize
1 Wallace Lim 8.88
2 Brandon Cheng 8.81
3 Jason Zou 8.73
4 Ian Wong 7.97

Boys Group A 3rd Set Nandao

Place Competitor Score Prize
1 Miguel Geronimo 8.68

Boys Group A 3rd Set Nangun

Place Competitor Score Prize
1 Miguel Geronimo 8.9
2 Daniel Hu 8.68

Boys Group A 3rd Set Qiangshu

Place Competitor Score Prize
1 Wallace Lim 8.53
2 Brandon Cheng 8.45
3 Andrew Look 8.23

Boys Group A Combined Scores for Team Placement

Place Competitor Score Prize
1 Dominic Chow 18.37 A Team
2 Khang Tuong Nguyen 18.08 A Team
3 Jason Zou 17.98 B Team
4 Daniel Hu 17.93 B Team
5 Brian Peng-Tao Tu 17.82 C Team
6 Miguel Geronimo 17.58 C Team
7 Wallace Lim 17.51
8 Jared Tjiong 17.5
9 Leland Zhang 17.39
10 Andy Zou 17.33
11 Brandon Cheng 17.26
12 Christian Thomas Gonzales 16.63
13 Andrew Look 16.16
14 Felix Su 16.15
15 Alexander Lim 15.93
16 Charley Zhao 15.9
17 Kevin Cheng 15.84
18 Adrian Frank 15.2
19 Ian Wong 15.17

Boys Group B 1st Changquan

Place Competitor Score Prize
1 Evan Xu 9.1
2 Andrew Xi 9.09
3 Clark Tao 8.94
4 Vincent Zhong 8.9
5 Jeffrey Song 8.84
6 Alex Ni 8.81
7 Joe Chuyu Zhang 8.77
8 Ziyue He 8.7
9 Jason Zheng 8.61
9 Jonathan Linh 8.61
11 Naoki Tang 8.6
12 Benjamin N. Tran 8.54
13 Kenny Liang 8.52
14 Kevin Peng-Tao Tu 8.48
14 Nikko Lee 8.48
16 Ayden Nguyen 8.44
17 Samuel Wang 8.4
18 Kevin Liu 8.38
19 Justin Hu 8.23
20 Ethan Niu 8.2
21 Ian Lim 8.18
22 Samuel Li 8.09
23 Max Ma 8.03
24 Justin Chow 7.97
25 Ronald Huang 7.95
26 Koon Kit Tyson Lam 7.9
27 Dean Hsieh 7.88
28 Ethan Dancho 7.48
29 Quan Duong 7.43
30 Jake Rommel 7.33

Boys Group B 1st Daoshu

Place Competitor Score Prize
1 Alex Ni 9.23
2 Andrew Xi 8.95
3 Vincent Zhong 8.8
4 Jonathan Linh 8.67
5 Nicholas Lee 8.63
5 Evan Xu 8.63
7 Jeffrey Song 8.6
8 Ian Lim 8.45
9 Ziyue He 8.4
10 Nikko Lee 8.37
11 Kevin Liu 8.3
11 Samuel Wang 8.3
13 Kenny Liang 8.28
14 Evan Liang 8.25
15 Ethan Niu 8.15
16 Justin Hu 8.13
17 Ethan Dancho 8
18 Max Ma 7.83
19 Quan Duong 7.8
20 Andy Chen 7.58

Boys Group B 1st Gunshu

Place Competitor Score Prize
1 Nicholas Lee 9.04
2 Andrew Xi 8.73
2 Evan Xu 8.73
4 Ziyue He 8.68
4 Jeffrey Song 8.68
6 Benjamin N. Tran 8.67
7 Vincent Zhong 8.57
8 Alex Ni 8.53
9 Jonathan Linh 8.39
10 Max Ma 8.35
11 Samuel Li 8.31
12 Nikko Lee 8.25
13 Ian Lim 8.23
14 Evan Liang 8.2
14 Kevin Liu 8.2
16 Samuel Wang 8.19
17 Quan Duong 8.16
18 Justin Hu 8.13
19 Kenny Liang 8.03

Boys Group B 1st Jianshu

Place Competitor Score Prize
1 Alex Ni 9.05
2 Clark Tao 8.98
3 Naoki Tang 8.88
3 Benjamin N. Tran 8.88
5 Jason Zheng 8.83
6 Ayden Nguyen 8.8
7 Joe Chuyu Zhang 8.78
8 Justin Chow 8.53
9 Brian Peng-Tao Tu 8.43
10 Ronald Huang 8.2
11 Dean Hsieh 8.15
12 Jake Rommel 7.75

Boys Group B 1st Nandao

Place Competitor Score Prize
1 Shawn Xu 8.69
2 Khai Tuong Nguyen 8.63
3 Nicholas Li 8.45
4 Eli Wassenaar 8.33
5 Brandon Huang 8.28
6 Elijah Knowles 8.18

Boys Group B 1st Nangun

Place Competitor Score Prize
1 Khai Tuong Nguyen 8.73
2 Nicholas Li 8.7

Boys Group B 1st Nanquan

Place Competitor Score Prize
1 Nicholas Lee 8.98
2 Shawn Xu 8.9
3 Khai Tuong Nguyen 8.73
3 Nicholas Li 8.73
5 Evan Liang 8.45
6 Brandon Huang 8.39
7 Eli Wassenaar 8.28
8 Elijah Knowles 8

Boys Group B 1st Qiangshu

Place Competitor Score Prize
1 Clark Tao 8.93
2 Jason Zheng 8.88
3 Joe Chuyu Zhang 8.85
4 Ayden Nguyen 8.8
5 Naoki Tang 8.68
6 Kevin Peng-Tao Tu 8.54
7 Ronald Huang 8.25
8 Justin Chow 7.85
8 Ethan Dancho 7.85
10 Dean Hsieh 7.78
11 Koon Kit Tyson Lam 7.7

Boys Group B 42 Taijijian

Place Competitor Score Prize
1 Alexander Yu 8.7
2 Nathan Chou 8.38
3 Joe Chuyu Zhang 8.35
4 Nikko Kubota 8.25

Boys Group B 42 Taijiquan

Place Competitor Score Prize
1 Alexander Yu 9
2 Nikko Kubota 8.75
3 Joe Chuyu Zhang 8.45
3 Nathan Chou 8.45

Boys Group B Combined Scores for Team Placement

Place Competitor Score Prize
1 Alex Ni 18.28 A Team
2 Andrew Xi 18.04 A Team
3 Nicholas Lee 18.02 B Team
4 Clark Tao 17.92 B Team
5 Evan Xu 17.83 C Team
6 Jason Zheng 17.71 C Team
7 Vincent Zhong 17.7
7 Alexander Yu 17.7
9 Joe Chuyu Zhang 17.63
10 Shawn Xu 17.59
11 Naoki Tang 17.56
12 Benjamin N. Tran 17.55
13 Jeffrey Song 17.52
14 Khai Tuong Nguyen 17.46
15 Ziyue He 17.45
16 Nicholas Li 17.43
17 Jonathan Linh 17.28
18 Ayden Nguyen 17.24
19 Kevin Peng-Tao Tu 17.02
20 Nikko Kubota 17
21 Nikko Lee 16.85
22 Nathan Chou 16.83
23 Kenny Liang 16.8
24 Samuel Wang 16.7
24 Evan Liang 16.7
26 Ian Lim 16.68
26 Kevin Liu 16.68
28 Brandon Huang 16.67
29 Eli Wassenaar 16.61
30 Justin Chow 16.5
31 Ronald Huang 16.45
32 Samuel Li 16.4
33 Max Ma 16.38
34 Justin Hu 16.36
35 Ethan Niu 16.35
36 Elijah Knowles 16.18
37 Dean Hsieh 16.03
38 Quan Duong 15.96
39 Ethan Dancho 15.85
40 Koon Kit Tyson Lam 15.6
41 Jake Rommel 15.08
42 Andy Chen 7.58

Boys Group C Changquan

Place Competitor Score Prize
1 Alex Cao 9.25
2 Lucas Dong 9.24
3 Kevin Kang Jiang 9.19
4 Alan Huang 9.15
5 Brayden Tran 9.05
6 Eric Li 9.04
7 Benjamin Tang 9.03
8 Joseph Wang 8.98
9 Timothy Nguyen-Trang 8.94
10 Tristan Kooc 8.89
11 Howard Kam 8.85
12 William Zhu 8.7
13 Lukas Vincent Wong 8.63
13 Brandon Wong 8.63
15 Daniel Costin Guan Baboescu 8.61
16 Connor Haas 8.6
17 Anthony Reznik 8.54
18 Kevin Wu 8.52
19 Michael Jarnagin 8.48
20 Song Tian Ou 8.4
21 John Hu 8.39
22 Eddie Lou 8.3
23 Alvin Wang 8.23
24 Andrew Chen 8.15
25 Tobia Tam 8.13
26 Lianhao Li 8.11
27 Aritro Dasgupta 8.08
27 Geoffrey Kam 8.08
27 Nicolas Chung 8.08
30 Noah Yeung 8.06
31 Daniel Linh 7.98
32 Ryan Jiang 7.95
33 Zane Li 7.85
34 Jaden Agin 7.83
34 Skyler Johnson 7.83
36 Kynjamin Phengsimma 7.7
37 Max Kuo 7.65
38 Ian Stuehling 7.58
39 Lyubomir Tzankov 7.45
40 Brad Wu 7.4
41 Michail Tzankov 7.28
42 Henderson Zhang 7.2
43 Devon Chang 7.17
44 Alexander Stuehling 7.05

Boys Group C Combined Scores for Team Placement

Place Competitor Score Prize
1 Alex Cao 18.27 A Team
2 Lucas Dong 18.25 A Team
3 Kevin Kang Jiang 18.17 B Team
4 Alan Huang 18.11 B Team
5 Eric Li 18.07 C Team
6 Tristan Kooc 17.93 C Team
7 Benjamin Tang 17.88
8 Timothy Nguyen-Trang 17.87
9 Brayden Tran 17.74
10 William Zhu 17.7
11 Howard Kam 17.68
12 Joseph Wang 17.58
13 Lukas Vincent Wong 17.39
14 Brandon Wong 17.23
15 Connor Haas 17.21
16 Michael Jarnagin 17.16
17 Kevin Wu 17.1
17 Daniel Costin Guan Baboescu 17.1
19 Anthony Reznik 17.02
20 Song Tian Ou 16.98
21 Eddie Lou 16.88
22 Alvin Wang 16.75
23 John Hu 16.74
24 Ryan Jiang 16.7
25 Nicolas Chung 16.63
26 Noah Yeung 16.61
27 Aritro Dasgupta 16.48
28 Geoffrey Kam 16.47
29 Lianhao Li 16.45
30 Andrew Chen 16.44
31 Zane Li 16.33
32 Tobia Tam 16.31
33 Skyler Johnson 16.17
34 Jaden Agin 15.99
35 Kynjamin Phengsimma 15.53
36 Max Kuo 15.49
37 Brad Wu 15.45
38 Ian Stuehling 15.31
39 Henderson Zhang 15.23
40 Lyubomir Tzankov 15.15
41 Michail Tzankov 15.14
42 Devon Chang 15.03
43 Alexander Stuehling 14.84
44 Jason Wong 8.22
45 Kael Nguyen 8.18

Boys Group C Daoshu

Place Competitor Score Prize
1 Tristan Kooc 9.04
2 Eric Li 9.03
3 Alex Cao 9.02
4 William Zhu 9
4 Lucas Dong 9
6 Kevin Kang Jiang 8.98
7 Timothy Nguyen-Trang 8.93
8 Brandon Wong 8.6
9 Connor Haas 8.58
9 Kevin Wu 8.58
9 Song Tian Ou 8.58
12 Daniel Costin Guan Baboescu 8.49
13 Anthony Reznik 8.48
14 Eddie Lou 8.37
15 Ryan Jiang 8.3
16 Aritro Dasgupta 8.26
17 John Hu 8.17
18 Geoffrey Kam 8.15
19 Skyler Johnson 8.1
20 Devon Chang 7.86
21 Max Kuo 7.84
22 Andrew Chen 7.83
22 Kynjamin Phengsimma 7.83
24 Michail Tzankov 7.7
25 Brad Wu 7.55
26 Lyubomir Tzankov 7.5
27 Jaden Agin 7.35

Boys Group C Gunshu

Place Competitor Score Prize
1 Timothy Nguyen-Trang 8.73
2 Lucas Dong 8.7
3 Alex Cao 8.69
3 Kevin Kang Jiang 8.69
5 Eric Li 8.67
6 William Zhu 8.65
7 Connor Haas 8.61
8 Tristan Kooc 8.6
9 Benjamin Tang 8.57
10 Nicolas Chung 8.55
11 Alvin Wang 8.52
11 Song Tian Ou 8.52
13 Kevin Wu 8.5
14 Michael Jarnagin 8.48
15 Brandon Wong 8.47
15 Brayden Tran 8.47
17 Daniel Linh 8.37
18 John Hu 8.35
19 Skyler Johnson 8.34
19 Lianhao Li 8.34
21 Daniel Costin Guan Baboescu 8.32
22 Andrew Chen 8.29
23 Anthony Reznik 8.27
24 Jason Wong 8.22
25 Kael Nguyen 8.18
26 Jaden Agin 8.16
27 Brad Wu 8.05
28 Henderson Zhang 8.03
29 Tobia Tam 7.92
30 Michail Tzankov 7.86
31 Lyubomir Tzankov 7.7

Boys Group C Jianshu

Place Competitor Score Prize
1 Lucas Dong 9.01
2 Alan Huang 8.96
3 Benjamin Tang 8.85
4 Howard Kam 8.83
5 Ryan Jiang 8.75
6 Lukas Vincent Wong 8.7
7 Brayden Tran 8.69
8 Michael Jarnagin 8.68
9 Joseph Wang 8.6
10 Eddie Lou 8.58
11 Zane Li 8.48
12 Noah Yeung 8.45
13 Nicolas Chung 8.35
14 Lianhao Li 8.33
15 Geoffrey Kam 8.23
16 Alvin Wang 8.2
17 Tobia Tam 8.18
18 Kael Nguyen 7.95
19 Henderson Zhang 7.8
20 Alexander Stuehling 7.76
21 Ian Stuehling 7.73

Boys Group C Qiangshu

Place Competitor Score Prize
1 Lucas Dong 8.83
2 Lukas Vincent Wong 8.76
3 Ryan Jiang 8.75
4 Howard Kam 8.68
5 Joseph Wang 8.6
6 Noah Yeung 8.55
7 Aritro Dasgupta 8.4
7 Eddie Lou 8.4
9 Geoffrey Kam 8.39
10 Alan Huang 8.34
11 Connor Haas 8.32
12 Zane Li 7.96

Girls Group A 3rd Changquan

Place Competitor Score Prize
1 Lucy Lee 8.95
2 Jessica Yin 8.88
3 Alyssa Lo 8.68
4 Jacqueline May-Ning Wong 8.3
5 Mina Hughes 8.13
6 Zoe Zhang 8.09
7 Michelle Chiang 7.9

Girls Group A 3rd Daoshu

Place Competitor Score Prize
1 Lucy Lee 9.28
2 Zoe Zhang 7.25

Girls Group A 3rd Jianshu

Place Competitor Score Prize
1 Jessica Yin 9.15
2 Alyssa Lo 9.06
3 Priscilla Lee 8.83
4 Mina Hughes 8.8
5 Michelle Chiang 8.77
6 Tasha Pressler 8.7
7 Jacqueline May-Ning Wong 8.55

Girls Group A 3rd Nandao

Place Competitor Score Prize
0 Lucy Lee 8.9

Girls Group A 3rd Nanquan

Place Competitor Score Prize
1 Lucy Lee 9.1

Girls Group A 3rd Qiangshu

Place Competitor Score Prize
1 Jessica Yin 9.2
2 Alyssa Lo 8.77
3 Priscilla Lee 8.7
4 Jacqueline May-Ning Wong 8.35
5 Tasha Pressler 7.84
6 Mina Hughes 7.79

Girls Group A 3rd Taijijian

Place Competitor Score Prize
1 Samantha Lin 8.55
2 Jasmine Syu 8.3

Girls Group A 3rd Taijiquan

Place Competitor Score Prize
1 Samantha Lin 8.9
2 Jasmine Syu 8.3

Girls Group A Combined Scores for Team Placement

Place Competitor Score Prize
1 Lucy Lee 18.38 A Team
2 Jessica Yin 18.35 A Team
3 Alyssa Lo 17.83 B Team
4 Priscilla Lee 17.53 B Team
5 Samantha Lin 17.45 C Team
6 Mina Hughes 16.93 C Team
7 Jacqueline May-Ning Wong 16.9
8 Michelle Chiang 16.67
9 Jasmine Syu 16.6
10 Tasha Pressler 16.54
11 Zoe Zhang 15.41

Girls Group B 42 Taijijian

Place Competitor Score Prize
1 Trinity Liang 8.63
2 Arabella Chiang 8.3
3 Cathy Wang 8.2
3 Rachelle Hu 8.2

Girls Group B 42 Taijiquan

Place Competitor Score Prize
1 Arabella Chiang 8.75
2 Trinity Liang 8.63
3 Cathy Wang 8.55
4 Rachelle Hu 8.2
5 Jia Chen Lee 7.6

Girls Group B Changquan

Place Competitor Score Prize
1 Lucy Brookover 9.1
2 Isabella Miller 9.06
3 Mia Tian 9
4 Helen Gu 8.75
5 Serena Li 8.73
6 Emma Chen 8.68
7 Kallia Halls 8.66
8 Audrey Huie 8.65
9 Catherine Luo 8.6
10 Ashley Oshiba 8.18
11 Talia Tam 8.13
12 Cindy Wang 8.1
13 Angela Wang 8.07
14 Ashley Tsai 7.96
15 Jia Chen Lee 7.93
16 Phoebe Yung 7.9
16 Euann Gu 7.9
18 Kylie Aiguo Jones 7.88
19 Annie Wang 7.82
20 Katherine Hu 7.74
21 Kate Johnston 7.73
21 Faith Zhang 7.73
23 Mia Shiue 7.6
24 Sheena Meng 7.53
25 Dante Paulhus 7.4

Girls Group B Combined Scores for Team Placement

Place Competitor Score Prize
1 Mia Tian 18.13 A Team
2 Lucy Brookover 18.1 A Team
3 Audrey Huie 17.85 B Team
4 Isabella Miller 17.78 B Team
5 Catherine Luo 17.73 C Team
6 Helen Gu 17.63 C Team
7 Kallia Halls 17.5
8 Serena Li 17.48
9 Ashley Oshiba 17.44
10 Deepica Premaratne 17.41
11 Emily Ha 17.32
12 Emma Chen 17.23
13 Arabella Chiang 17.05
14 Trinity Liang 17.02
15 Cindy Wang 16.76
16 Cathy Wang 16.75
17 Phoebe Yung 16.61
18 Rachelle Hu 16.4
18 Angela Wang 16.4
20 Talia Tam 16.36
21 Annie Wang 16.33
22 Sheena Meng 16.27
23 Dante Paulhus 16.23
23 Jia Chen Lee 16.23
25 Ashley Tsai 16.11
26 Mia Shiue 16.05
27 Euann Gu 15.98
28 Katherine Hu 15.94
29 Kate Johnston 15.8
30 Kylie Aiguo Jones 15.76
31 Faith Zhang 7.73

Girls Group B Daoshu

Place Competitor Score Prize
1 Mia Tian 9.13
2 Lucy Brookover 9.1
3 Kallia Halls 8.84
4 Annie Wang 8.38
5 Jia Chen Lee 8.3
6 Katherine Hu 8.2
7 Kate Johnston 8
8 Kylie Aiguo Jones 7.88

Girls Group B Gunshu

Place Competitor Score Prize
1 Mia Tian 8.75
2 Lucy Brookover 8.6
3 Kallia Halls 8.21
4 Annie Wang 7.95
5 Kate Johnston 7.8
6 Kylie Aiguo Jones 7.48

Girls Group B Jianshu

Place Competitor Score Prize
1 Audrey Huie 8.86
1 Catherine Luo 8.86
3 Isabella Miller 8.72
4 Helen Gu 8.69
5 Ashley Oshiba 8.64
6 Deepica Premaratne 8.6
7 Sheena Meng 8.47
8 Emma Chen 8.45
9 Serena Li 8.44
10 Trinity Liang 8.39
11 Cindy Wang 8.3
12 Talia Tam 8.23
13 Phoebe Yung 8.21
14 Ashley Tsai 8.15
15 Angela Wang 8.1
16 Euann Gu 8.08
17 Mia Shiue 7.9
18 Dante Paulhus 7.88

Girls Group B Nandao

Place Competitor Score Prize
1 Emily Ha 8.67

Girls Group B Nangun

Place Competitor Score Prize
1 Emily Ha 8.65

Girls Group B Nanquan

Place Competitor Score Prize
1 Emily Ha 8.38

Girls Group B Qiangshu

Place Competitor Score Prize
1 Audrey Huie 8.99
2 Helen Gu 8.88
3 Catherine Luo 8.87
4 Deepica Premaratne 8.81
5 Ashley Oshiba 8.8
6 Serena Li 8.75
7 Isabella Miller 8.63
8 Emma Chen 8.55
9 Cindy Wang 8.46
10 Phoebe Yung 8.4
11 Dante Paulhus 8.35
12 Angela Wang 8.3
13 Mia Shiue 8.15
14 Sheena Meng 7.8

Girls Group C Changquan

Place Competitor Score Prize
1 Aline Nguyen-Trang 9.18
2 Joanne Li 9.1
3 Michelle Hsiung 9.09
3 Jocelyn Gu 9.09
5 Lisa Oshiba 9.04
6 Elena Chow 9.03
7 Hannah Huang 8.95
8 Alize Lee 8.94
9 Annie Shen 8.9
10 Jean Hoang 8.82
11 Eden Yuen 8.78
12 Heidi Wang 8.7
13 Evelyn Chen 8.69
14 Kaika Kusuma 8.68
14 Ehlaina McCaskill 8.68
16 Elise Yeung 8.65
17 Tiffany Lee 8.62
18 Audrey L An 8.58
19 Sealaan Gitterman 8.55
20 Ellianna McMoore 8.54
21 Mia Law 8.53
22 Kaylie Shook 8.47
23 Ava Yu 8.4
24 Diana McCaskill 8.27
25 Madeleine Chang 8.25
26 Charlotte Xu 8.18
27 Rachel Yang 8.15
27 Nina Frias 8.15
29 Chloe Shiue 8.1
29 Claire Ma 8.1
31 Koon Tung Kay Lam 7.99
32 Annette Au 7.86
33 Maya Rorke 7.85
34 Erica Tjandrasuwita 7.69
35 Jade Niu 7.49
36 Sophia Bartlemay 6.7

Girls Group C Combined Scores for Team Placement

Place Competitor Score Prize
1 Aline Nguyen-Trang 18.15 A Team
2 Joanne Li 18.1 A Team
3 Michelle Hsiung 18.02 B Team
4 Jocelyn Gu 18.01 B Team
5 Elena Chow 17.93 C Team
6 Annie Shen 17.8 C Team
7 Hannah Huang 17.76
8 Jean Hoang 17.72
9 Alize Lee 17.71
9 Lisa Oshiba 17.71
11 Eden Yuen 17.63
12 Tiffany Lee 17.49
13 Kaika Kusuma 17.47
13 Evelyn Chen 17.47
15 Ehlaina McCaskill 17.41
16 Heidi Wang 17.37
17 Elise Yeung 17.3
18 Ellianna McMoore 17.25
19 Audrey L An 17.21
20 Kaylie Shook 17.15
21 Ava Yu 17.07
22 Mia Law 17.03
23 Rachel Yang 17
24 Sealaan Gitterman 16.98
25 Diana McCaskill 16.93
26 Charlotte Xu 16.86
27 Madeleine Chang 16.66
28 Claire Ma 16.48
29 Nina Frias 16.3
30 Annette Au 16.11
31 Koon Tung Kay Lam 16.02
31 Maya Rorke 16.02
33 Chloe Shiue 16
34 Erica Tjandrasuwita 15.22
35 Jade Niu 15.13
36 Sophia Bartlemay 14.28

Girls Group C Daoshu

Place Competitor Score Prize
0 Elena Chow 8.9
0 Lisa Oshiba 8.66
0 Alize Lee 8.77
0 Eden Yuen 8.85
0 Kaylie Shook 8.48
0 Mia Law 8.37
0 Diana McCaskill 8.66
0 Erica Tjandrasuwita 7.53
0 Jade Niu 7.64

Girls Group C Gunshu

Place Competitor Score Prize
1 Lisa Oshiba 8.67
2 Elena Chow 8.66
3 Kaika Kusuma 8.65
4 Jocelyn Gu 8.62
4 Diana McCaskill 8.62
6 Michelle Hsiung 8.6
7 Evelyn Chen 8.59
8 Alize Lee 8.54
9 Joanne Li 8.52
10 Hannah Huang 8.51
11 Aline Nguyen-Trang 8.5
11 Mia Law 8.5
13 Eden Yuen 8.49
14 Nina Frias 8.15
15 Annette Au 8
16 Erica Tjandrasuwita 7.53

Girls Group C Jianshu

Place Competitor Score Prize
1 Joanne Li 9
2 Aline Nguyen-Trang 8.97
3 Jocelyn Gu 8.92
4 Jean Hoang 8.9
5 Annie Shen 8.83
6 Hannah Huang 8.81
7 Kaika Kusuma 8.79
8 Evelyn Chen 8.78
9 Ellianna McMoore 8.71
10 Kaylie Shook 8.68
10 Michelle Hsiung 8.68
12 Heidi Wang 8.67
13 Ehlaina McCaskill 8.66
14 Audrey L An 8.63
15 Tiffany Lee 8.57
16 Ava Yu 8.5
16 Charlotte Xu 8.5
18 Elise Yeung 8.49
19 Madeleine Chang 8.41
20 Sealaan Gitterman 8.4
21 Claire Ma 8.38
22 Rachel Yang 8.23
23 Maya Rorke 8.17
24 Koon Tung Kay Lam 8.03
25 Chloe Shiue 7.9
26 Sophia Bartlemay 7.58

Girls Group C Qiangshu

Place Competitor Score Prize
1 Aline Nguyen-Trang 8.95
2 Michelle Hsiung 8.93
3 Annie Shen 8.9
4 Tiffany Lee 8.87
5 Rachel Yang 8.85
6 Ehlaina McCaskill 8.73
7 Charlotte Xu 8.68
8 Ava Yu 8.67
9 Ellianna McMoore 8.66
10 Elise Yeung 8.65
10 Heidi Wang 8.65
12 Hannah Huang 8.6
13 Jean Hoang 8.54
14 Kaylie Shook 8.53
15 Sealaan Gitterman 8.43
16 Annette Au 8.25
17 Maya Rorke 8.06
18 Koon Tung Kay Lam 7.75
19 Chloe Shiue 7.4